On Demand Webinar
Opname september 2024
Doelgroep: Rechtbijstandsjuristen, Bedrijfsjuristen, Advocaten
Niveau: Verdieping en actualiteiten
Rechtsgebiedenregister: Burgerlijk procesrecht
Live vanuit Nieuwspoort Den Haag: De nieuwe wet: Vereenvoudig en modernisering bewijsrecht
Vanaf 1 januari treedt de wet Vereenvoudiging en Modernisering Bewijsrecht in werking. In deze cursus zowel klassikaal als via de stream leggen: Prof. mr. Ruth de Bock en prof. mr. Fred Hammerstein (beide hebben aan de wieg gestaan van deze wet) de veranderingen in het bewijsrecht uit.
Een van de belangrijkste veranderingen is dat rechters na de mondelinge behandeling direct uitspraak kunnen doen, mits zij op dat moment over voldoende informatie en bewijs beschikken. Dit vereist dat partijen voorafgaand aan de procedure of mondelinge behandeling zoveel mogelijk informatie en bewijs verzamelen. De nieuwe wet herstructureert de voorlopige bewijsverkrijging en introduceert nieuwe regels voor conservatoir bewijsbeslag in niet-IE-zaken en het proces-verbaal van constatering door de gerechtsdeurwaarder.
Tijdens deze cursus komen de volgende onderwerpen aan bod:
- Doel en middelen van het wetsvoorstel, actuele stand van zaken, inwerkingtreding en overgangsrecht.
- De nieuwe interpretatie van art. 21 en 24 Rv zonder wezenlijke wetswijziging.
- Bewijsverrichtingen voorafgaand aan de procedure.
- Modernisering van bewijsverrichtingen tijdens de procedure.
- Beperkte bespreking van conservatoir bewijsbeslag in niet-IE-zaken en het proces-verbaal van constatering.
Na deze cursus bent u volledig op de hoogte van de aanstaande wijzigingen in het bewijsrecht en bent u voorbereid om deze in de praktijk toe te passen. Mis deze kans niet om uw kennis up-to-date te brengen en inzicht te krijgen in de nieuwste ontwikkelingen binnen het bewijsrecht.
Tijdens deze talkshow, kunt u ook live in Den Haag aanwezig zijn. Om u hiervoor aan te melden klik hier.