Actualiteiten ambtenarenrecht | najaar 2023 Actualiteiten migratierecht | najaar | 2023 Actualiteiten gezondheidsrecht | najaar Actualiteiten civiel jeugdrecht | najaar 2023 Bekijk alles
Online cursus personen en familierecht: De onderwerpen waar de rechter het meest over beslist

Webinar

De onderwerpen waar de personen- en familierechter het meest over beslist zijn zonder enige twijfel: Gezag en omgang, alimentatie en relatievermogensrecht. Op één dag krijgt u van drie docenten alle drie de onderwerpen gepresenteerd.

Tijdens deze cursus worden de laatste uitspraken op het terrein van het gezagsrecht en omgangsrecht met u doorgenomen. Verkrijging van eenhoofdig gezag, toekenning van gezamenlijk gezag, ontzegging van gezag, omgang van grootouders. Uitspraken van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens zullen ook besproken worden.  

Ook staat het alimentatierecht centraal. Voornamelijk de actualiteiten en ontwikkelingen. Welke belangrijke beslissingen heeft de rechter op dit onderwerp genomen?

Niet iedereen staat stil bij de consequenties die een relatie met zich meebrengt. Vaak gaan partners zonder samenlevingsovereenkomst samenwonen, trouwen zij zonder nadenken in gemeenschap van goederen of op niet doordachte huwelijkse voorwaarden. In dit cursusonderdeel worden recente ontwikkelingen besproken binnen het relatievermogensrecht op basis van actuele jurisprudentie alsmede ontwikkelingen op het gebied van wetgeving.

Onderwerpen

  • Gezag en omgang, prof. mr. dr. Ian Sumner
  • Alimentatie, mr. Jan Bram de Groot
  • Relatievermogensrecht, mr. dr. Bart Breederveld

DEZE CURSUS VALT NIET ONDER HET WEBINAR ABONNEMENT!

Spreker(s)

mr. dr. Bart Breederveld

advocaat Rensen Advocaten docent Vrije Universiteit Amsterdam

mr. Jan Bram de Groot

senior raadsheer Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden