Rechtbank Amsterdam 26 maart 2025 Hoge Raad 14 maart 2025 Parket bij de Hoge Raad 21 februari 2025 Rechtbank Amsterdam 5 februari 2025 Parket bij de Hoge Raad 24 januari 2025 Bekijk alles
ECLI:NL:RBAMS:2025:621 Rechtbank Amsterdam 5 februari 2025

ECLI:NL:RBAMS:2025:621

Datum: 05-02-2025

Rechtsgebiedenregister: Burgerlijk procesrecht

Vindplaats: LegalFlix



In dit vonnis staan de beslissingen van de rechtbank in drie zaken die met de mondkapjesdeal te maken hebben. De eerste zaak is aangespannen door SHA en HABV, de stichting en de werkmaatschappij van het non-profit initiatief “Hulptroepen Alliantie”. Zij houden de drie initiatiefnemers aansprakelijk omdat zij niet met SHA maar met RGA de overeenkomsten voor de mondkapjes zijn aangegaan en de winst zelf hebben gehouden.
De tweede zaak is de Staat begonnen. De Staat is van mening dat de drie initiatiefnemershem bedrogen hebben of dat hij heeft gedwaald bij het sluiten van de mondkapjesdeal: de Staat dacht dat RGA bij het non-profit initiatief “Hulptroepen Alliantie” hoorde en wist niet dat het drietal zelf zoveel geld zou verdienen met de transactie.
De derde zaak gaat over terugbetaling van advocaatkosten.

Ga naar uitspraak