Aansprakelijkheid Staat n.a.v. inverzekeringstelling 14 jarige?
Samenvatting: Geklaagd wordt over de inverzekeringstelling, de duur van de insluiting en de omstandigheden waarin deze heeft plaatsgevonden, nu deze in strijd waren met diverse bepalingen uit het IVRK en EVRM.
Rechtsregel: overheidsaansprakelijkheid.
Waarom is dit een belangrijke uitspraak? Omdat, naast het onderscheid volwassenstrafrecht – jeugdstrafrecht, uit de uitspraak volgt, dat ook in de praktijk / bij de inverzekeringstelling met de minderjarigen anders ‘omgegaan dient te worden’ en als dat niet naar de ‘regelen der kunst’ / conform (internationaalrechtelijke) bepalingen gebeurt, de Staat aansprakelijk kan zijn / is en betaling van schadevergoeding gevraagd en toegewezen kan worden.
Tips en trics: Wees alert bij de inverzekeringstelling van (jonge) minderjarigen en sowieso als er indicaties zijn van LVB (Licht Verstandelijk Beperkt).